Extender Displayport 4K@60Hz prin Fibra optica 1200m, Lindy L38417 Lindy

  • Extinde semnalele DisplayPort 1.2 pana la 1200m printr-un singur cablu LC duplex
  • Suporta rezolutii de pana la 4K UHD 3840×2160 @ 60Hz
  • Transmisie necomprimata pentru iesire video fara pierderi
  • Pass-through HDCP si EDID pentru a asigura compatibilitate maxima

Extenderul Lindy 1200m Fibra Optica DisplayPort 1.2 este solutia profesionala pentru extinderea semnalelor DP 1.2 pe distante crescute, imposibila cu sistemele traditionale pe baza de cupru, utilizand un singur cablu de fibra optica LC single duplex standard (9 / 125µm).

Suportul pentru specificatia DisplayPort 1.2 permite transmiterea rezolutiilor extrem de detaliate 4K UHD, fara nici o compresie, asigurand continutul fara pierderi vizuale pe partea de afisare. Continutul video poate fi vazut cu luminozitate imbunatatita, contraste mai mari si o gama de culori mult mai larga, perfecta pentru crearea de semne digitale atractive in comertul cu amanuntul, vizualizarea informatiilor detaliate in centrele de operare in timp real sau cand se ofera prezentari educationale captivante si captivante in salile de curs. Transmiterea HDCP inseamna, de asemenea, ca continutul 4K protejat, inclusiv filme si emisiuni TV, poate fi vizualizat fara probleme.

Spre deosebire de utilizarea sistemelor de extensie pe baza de cupru, utilizarea cablului de fibra optica asigura, de asemenea, imunitatea la RF si EMI prin izolarea galvanica si rezistenta ridicata, oferind un semnal stabil in medii industriale sau comerciale „zgomotoase” care pot avea o interferenta ridicata din electronica. Carcasa metalica premium pe ambele unitati a oferit un strat suplimentar de imunitate la interferente.

Cu capacitatea de a extinde semnalele pana la 1200m, extensorul ofera o flexibilitate imensa de instalare. Transmitatorul poate fi conectat cu usurinta la o varietate de dispozitive sursa DP, cum ar fi playere media sau PC-uri, intr-o locatie convenabila, in timp ce receptorul poate fi plasat intr-o zona de vizualizare adecvata impreuna cu un afisaj 4K sau un proiector. Aceasta configuratie este ideala pentru distante de distributie mai mari in stadioane sportive, arene de evenimente sau centre de calatorie in care centrele de control si monitorizare sunt situate departe de actiune.

In plus, sursa de alimentare este conectata printr-o mufa DC de tip surub, oferind o conexiune mai sigura si mai fiabila, perfecta pentru instalatiile profesionale in care deconectarile accidentale ar putea crea o problema majora.

Specificatii

  • Interfata AV: DisplayPort
  • Interfata standard: 1.2
  • Latime de banda acceptata: 21,6 Gbps
  • Distanta maxima: 1200m
  • Rezolutie maxima: 3840×2160 @ 60Hz 4: 4: 4 10 biti
  • Suport HDCP: Pass-through
  • EDID Pass Through: Pass-through
  • Mediu de transmisie: 1 x Duplex LC (9 / 125µm)
  • Clasa laser (numai pentru fibra): Clasa 1
  • Lungime de unda (numai pentru fibra): 1271/1291/1311 / 1331nm + 1310 / 1550nm
  • Chipset: PS8460

Conectori

  • Intrare emitator: DisplayPort (feminin)
  • Iesire emitator: LC duplex (feminin)
  • Intrare receptor: Duplex LC (feminin)
  • Iesire receptor: DisplayPort (feminin)
  • Putere: 5,5 / 2,5 mm

 

Catre Magazin

SKU: L38417 Categorie: Etichete: ,

Descriere

Extender Displayport 4K@60Hz prin Fibra optica 1200m, Lindy L38417 Lindy

  • Extinde semnalele DisplayPort 1.2 pana la 1200m printr-un singur cablu LC duplex
  • Suporta rezolutii de pana la 4K UHD 3840×2160 @ 60Hz
  • Transmisie necomprimata pentru iesire video fara pierderi
  • Pass-through HDCP si EDID pentru a asigura compatibilitate maxima

Extenderul Lindy 1200m Fibra Optica DisplayPort 1.2 este solutia profesionala pentru extinderea semnalelor DP 1.2 pe distante crescute, imposibila cu sistemele traditionale pe baza de cupru, utilizand un singur cablu de fibra optica LC single duplex standard (9 / 125µm).

Suportul pentru specificatia DisplayPort 1.2 permite transmiterea rezolutiilor extrem de detaliate 4K UHD, fara nici o compresie, asigurand continutul fara pierderi vizuale pe partea de afisare. Continutul video poate fi vazut cu luminozitate imbunatatita, contraste mai mari si o gama de culori mult mai larga, perfecta pentru crearea de semne digitale atractive in comertul cu amanuntul, vizualizarea informatiilor detaliate in centrele de operare in timp real sau cand se ofera prezentari educationale captivante si captivante in salile de curs. Transmiterea HDCP inseamna, de asemenea, ca continutul 4K protejat, inclusiv filme si emisiuni TV, poate fi vizualizat fara probleme.

Spre deosebire de utilizarea sistemelor de extensie pe baza de cupru, utilizarea cablului de fibra optica asigura, de asemenea, imunitatea la RF si EMI prin izolarea galvanica si rezistenta ridicata, oferind un semnal stabil in medii industriale sau comerciale „zgomotoase” care pot avea o interferenta ridicata din electronica. Carcasa metalica premium pe ambele unitati a oferit un strat suplimentar de imunitate la interferente.

Cu capacitatea de a extinde semnalele pana la 1200m, extensorul ofera o flexibilitate imensa de instalare. Transmitatorul poate fi conectat cu usurinta la o varietate de dispozitive sursa DP, cum ar fi playere media sau PC-uri, intr-o locatie convenabila, in timp ce receptorul poate fi plasat intr-o zona de vizualizare adecvata impreuna cu un afisaj 4K sau un proiector. Aceasta configuratie este ideala pentru distante de distributie mai mari in stadioane sportive, arene de evenimente sau centre de calatorie in care centrele de control si monitorizare sunt situate departe de actiune.

In plus, sursa de alimentare este conectata printr-o mufa DC de tip surub, oferind o conexiune mai sigura si mai fiabila, perfecta pentru instalatiile profesionale in care deconectarile accidentale ar putea crea o problema majora.

Specificatii

  • Interfata AV: DisplayPort
  • Interfata standard: 1.2
  • Latime de banda acceptata: 21,6 Gbps
  • Distanta maxima: 1200m
  • Rezolutie maxima: 3840×2160 @ 60Hz 4: 4: 4 10 biti
  • Suport HDCP: Pass-through
  • EDID Pass Through: Pass-through
  • Mediu de transmisie: 1 x Duplex LC (9 / 125µm)
  • Clasa laser (numai pentru fibra): Clasa 1
  • Lungime de unda (numai pentru fibra): 1271/1291/1311 / 1331nm + 1310 / 1550nm
  • Chipset: PS8460

Conectori

  • Intrare emitator: DisplayPort (feminin)
  • Iesire emitator: LC duplex (feminin)
  • Intrare receptor: Duplex LC (feminin)
  • Iesire receptor: DisplayPort (feminin)
  • Putere: 5,5 / 2,5 mm

 

Extender Displayport 4K@60Hz prin Fibra optica 1200m, Lindy L38417 Lindy pret bun online:

Plata produse

Modalități de plata: Plata online cu cardul sau la destinație ramburs in funcție de produs.

Transport si Livrare

Livrare produse: Transport în toată Romania la domiciliu sau oriunde ai nevoie.

Garanție produse:

Garanție de minim 12 luni la orice produs.

Factura si alte acte necesare puse la dispoziția dvs.

Retur

Drept de retur in conformitate cu art.9 alin.1 din Ordonanță nr.34/2014 privind drepturile consumatorilor

Declinare de responsabilitate

acest site nu poate garanta exactitatea completă a informațiilor afișate pe acest site și nici furnizarea în totalitate a informațiilor de către comercianți. Drept urmare, datorită naturii activităților acestui site ca fiind un promotor al unor firme terțe, în cazul unor discrepanțe între informațiile afișate pe site-ul sau anunțurile acestui site și cele afișate pe site-ul comerciantului, acesta din urmă va predomina. Prețurile afișate includ toate taxele, preț inclusiv TVA.